O nas

HOSPICJUM
Hospicjum stacjonarne im. Chrystusa Króla działa od 10 czerwca 2006 roku. Warunki bytowe i medyczne dostosowane są do potrzeb chorych. Hospicjum wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny spełnia wymogi najnowszych standardów europejskich. Parterowy budynek Hospicjum z podjazdem dla osób niepełnosprawnych, bez barier architektonicznych, położony jest z dala od centrum miejscowości wśród ciszy i zieleni.
Do hospicjum pacjentów kieruje lekarz prowadzący wypełniając wniosek (do pobrania na stronie). Po zakwalifikowaniu wniosku przez lekarza hospicyjnego i uzgodnieniu dnia przyjęcia, chory zgłasza się z aktualnym skierowaniem wystawionym przez lekarza prowadzącego i aktualną dokumentacją medyczną.

Pacjenci przyjmowani są ze schorzeniami:
•    C00-D4     – nowotwory (w pierwszej kolejności)
•    G09        - zakażenia OUN wywołane wirusami powolnymi
•    B20-24    - choroby wywołane przez wirus HIV
•    G10-G13    - układowe zaniki pierwotne zajmujące OUN, np SLA
•    I42-43        - kardiomiopatia – w okresie schyłkowym
•    I96        - niewydolność oddechowa – zaawansowana
•    L89        - owrzodzenia odleżynowe

Pobyt i leczenie w Hospicjum jest bezpłatne, finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
Hospicjum zapewnia pacjentom całodobową opiekę medyczną. W skład personelu hospicyjnego wchodzą: lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci, psycholog, duchowni, wolontariusze.

Budynek hospicjum przeznaczony jest dla 23 chorych. Do ich dyspozycji jest 10 pokoi 2 osobowych z łazienkami (dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach) i 3 pokoje 1- osobowe.
Do dyspozycji naszych pacjentów jest kaplica, w której znajdują się relikwie św. Jana Pawła II, naszego Papieża. Codziennie chorych odwiedza ksiądz a raz w tygodniu odprawiana jest Msza Święta. Chorzy, którzy nie mogą uczestniczyć w mszy świętej w kaplicy mają możliwość oglądnięcia jej w pokoju za pośrednictwem telewizji.  
Działalność hospicjum stacjonarnego została rozszerzona poprzez:
•    Hospicjum domowe dla dorosłych     – od 2008 roku
•    Hospicjum domowe dla dzieci        - od 2009 roku
Personel hospicjum domowego: lekarz, pielęgniarka, rehabilitant, psycholog sprawuje opiekę nad chorym w domu. Jest to bardzo wygodna forma pomocy rodzinie chorego, który chce ostatni okres życia spędzić w domu z rodziną. Aby korzystać z pomocy hospicjum domowego należy mieć skierowanie od lekarza prowadzącego.
Hospicja domowe swym zasięgiem obejmują powiat nowosądecki i gorlicki.

 

Załączniki

Galeria

Wspierają Nas