Aktualności

Grudzień to czas, kiedy do wszystkich dzieci przychodzi długo wyczekiwany św. Mikołaj. Wypieki na twarzy, czas oczekiwania oraz radość obdarowanych dzieci, to nieodłączny element mikołajek. W tym roku, w dniu 8.12 spełniły się dziecięce marzenia. Kilkaset dzieci – mali piłkarze z rocznika 2011, biorący udział w V Turnieju Mikołajkowym organizowanym przez Akademię Kolejarz, dzieci pracowników Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach - przybyło do Zespołu Szkolno  - Przedszkolnego w Stróżach, aby spotkać się ze Świętym. W atmosferę spotkania wprowadziły wszystkich tradycyjnie, roztańczone i rozśpiewane siostry dominikanki z Białej Niżnej, wraz z dziecięcą scholką, działającą przy parafii. Gromkie brawa i okrzyki powitały Św. Mikołaja, który przy akompaniamencie akordeonu zaśpiewał kolędy w narzeczu afrykańskim, jak również tradycyjne polskie.

 

Św. Mikołaja przywitała wiceprezes zarządu Fundacji, pani Bożena Ziemba – Grodska oraz senator RP Stanisław Kogut.  Następnie nastąpiła długo wyczekiwana przez wszystkie dzieci chwila – wręczanie prezentów. Z radością i uśmiechem dzieci podchodziły do św. Mikołaja, który wręczał je wraz z panią Bożeną Ziemba - Grodską pracownikami fundacji oraz  wolontariuszami.  Nie zabrakło również uścisków rąk oraz pamiątkowych zdjęć z Mikołajem.

 Przed nami kolejny rok, który będzie dla dzieci czasem oczekiwania na ponowne spotkanie ze Św. Mikołajem. Niech ten czas  wypełni radość, uśmiech, dobre decyzje i dobrzy ludzie wokół.

Fot. Krzysztof Gryzło

Wspierają Nas