Aktualności

Ewa Przybyło to normalna kobieta jakich wiele. Pochodzi z Łodzi, obecnie mieszka w Dominikowicach, ma 25 lat, zakochała się, wyszła za mąż, podjęła pracę. Ku uciesze wszystkich członków rodziny zaszła w ciążę. Wszystko składało się niczym puzzle w całość o nazwie szczęśliwe życie.  Czar prysł 2 grudnia minionego roku wraz z wynikami badań:  rdzeniak IV stopnia, nowotwór złośliwy. Zmiana okazała się duża- sześciocentymetrowa. Dzięki szybkiej reakcji , na szczęście, guza usunięto w całości. Jednak rokowania nie są najlepsze. Ze względu na rodzaj guza nie ma możliwości przeprowadzenia chemioterapii. Reaguje on jedynie na radioterapię całej głowy i kręgosłupa. Niestety, wiąże się to z brakiem szans na przeżycie szesnastotygodniowego dziecka, znajdującego się w brzuszku Ewy, dlatego dalsze leczenie  radioterapią trzeba odłożyć do momentu, aż maluszek przyjdzie na świat.

 

 

Na szczęście jest alternatywa- terapia farmakologiczna pod opieką niemieckich lekarzy onkologów. Leczenie wymaga niestety bardzo dużego nakładu finansowego. Bliscy Ewy robią co mogą, jednak pokrycie kosztów leczenia jest tym trudniejsze, że mąż Chorej musiał zrezygnować z pracy zawodowej, aby zająć się żoną, wymagającą obecnie całodobowej opieki. Dzidziuś na szczęście rozwija się prawidłowo i cierpliwie czeka na termin rozwiązania.

 

W ubiegły piątek na portalu zrzutka.pl, organizującym zbiórki pieniędzy na rehabilitację osób ciężko chorych oraz na ich leczenie, mąż Ewy założył profil - Pomoc dla mojej żony i dziecka, na którym obecnie znajduje się  około 103 tysiące złotych! Jest to już ponad połowa potrzebnych pieniędzy, co pozwala z nadzieją patrzyć w przyszłość! 

 

 

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz Senator RP Stanisław Kogut zwracają się z wielką prośbą do wszystkich  ludzi dobrego serca o wsparcie tej dzielnej kobiety i jej rodziny.

 

 

O Ewie o jej historii pisali m.in.:

 

Gazeta Krakowska: 

http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/nowy-sacz/gorlice/a/ewa-ma-zlosliwego-raka-mozgu-ale-bardzo-chce-urodzic-swoje-dziecko,11669988/

 

FAKT24.PL: 

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/dominikowice-kamil-przybylo-opowiada-o-chorobie-swojej-zony-ewy/7tzz5v2

 

Expres ilustrowany:

http://www.expressilustrowany.pl/lodz/g/pomozmy-chorej-na-nowotwor-ewie-i-jej-nienarodzonemu-dziecku,11714518,22371362/

 

Halo Gorlice:

http://halogorlice.info/powiat/item/2245-kobylanka-zyje-dzis-akcja-ciasto-dla-ewy

 

Eska Info:

http://lodz.eska.pl/a-newsy/ewa-ma-raka-i-jest-w-ciazy-odmowila-leczenia-by-ocalic-dziecko-9667d900/354303

 

 

Galeria

Wspierają Nas