News

W najbliższą sobotę (10 czerwca br.) W Stróżach odbędzie się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Narodowego Centrum Autyzmu, oraz XXI Zintegrowana Letnia Spartakiada.

 

Zintegrowana Spartakiada przyczynia się do licznych spotkań osób niepełnosprawnych. Głównym celem organizowanej imprezy jest integracja osób niepełnosprawnych poprzez zabawę i rywalizację sportową, Osoby niepełnosprawne podczas takiej imprezy niejednokrotnie przełamują swoje ograniczenia związane z niepełnosprawnością. Biorąc udział w zróżnicowanych konkurencjach sportowych sami uczestnicy zapominają o swojej niepełnosprawności myśląc o osiągnięciu jak najlepszego wyniku, a także spotkaniu przyjaciół z innych organizacji. W zorganizowanej imprezie pomagają  także osoby w pełni sprawne, co przyczynia się do wspaniałej inicjatywy łączenia ludzi ponad barierami. Różnorodność konkurencji sportowych umożliwi dostosowanie swoich umiejętności oraz ograniczeń do odpowiedniego zadania. Poniżej przedstawiamy program uroczystości.

 

Program Spartakiady która odbędzie się w Stróżach 10.06.2017 r.

10.00 – Msza św. w Kościele Parafialnym NMP w Stróżach, po mszy przemarsz na plac budowy pod Narodowy Ośrodek Autyzmu

11.15 – Wmurowanie kamienia węgielnego pod Narodowy Ośrodek Autyzmu

11.45 - Musztra Paradna Orkiestry Reprezentacyjnej Karpackiego Oddziału Straży Granicznej

12. 45 - Rozpoczęcie XXI Letniej Zintegrowanej Spartakiady Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej (Wielofunkcyjny Integracyjny Stadion Sportowy)

13.00 – 15.30 – Konkurencje sportowe osób niepełnosprawnych.

15.30 – Występ grup tanecznych Akademii Tańca Kolejarz

15.45 – Rozdanie nagród

16.30 – Uroczyste zakończenie Spartakiady

Gallery

Donate Us