News

  Wolontariusze  ze Szkoły w Przydonicy  odwiedzili chorych przebywających w hospicjum im. Chrystusa Króla w Stróżach. Mieli też okazję spotania z Senatorem RP Stanisławem Kogutem , który opowiedział młodzierzy o hospicjum  oraz wszystkich którzy swoją pracą niosą pomoc ludziom chorym. 

 

 ,, Hospicjum jest wypełnieniem obietnicy, którą niegdyś złożyłem umierającemu bratu. Powiedziałem wówczas, że będę pomagał ludziom nieuleczalnie chorym - wspomina senator Stanisław Kogut.Dziś jest to jedna z najbardziej nowoczesnych placówek tego typu w kraju.  W całości klimatyzowana, z pokojami dwuosobowymi, przy każdym pokoju oddzielna łazienka, z salami zabiegowymi, dyżurką lekarską, wszystkie pomieszczenia z dostępem do telewizji i internetu.''

Dziś hospicjum w Stróżach jest dla wielu ludzi  symbolem. Jest to symbol  ostatniego ziemskiego domu, w którym łączą się takie nadrzędne wartości jak godność, walka ze słabościami, w końcu przemijanie i spokojne przechodzenie z życia do życia. Ciesze się że chcieliście tutaj  przyjść żeby być przy ludziach cierpiących, bo każdy z przebywających na hospicjum pacjentów, bardziej niż uzdrowienia  potrzebuje, ludzkiego serca, ludzkiej solidarności."

Donate Us