Aktualności

XXI Zintegrowana Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej

            10 czerwca 2017 już po raz dwudziesty pierwszy odbyła się Letnia Zintegrowana Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej.

 

Spartakiada, jak co roku, rozpoczęła się od uroczystej mszy świętej odprawionej w kościele parafialnym pod wezwaniem Matki Boskiej Królowej Polski w Stróżach. Uroczystą oprawę mszy świętej zapewniła Orkiestra Reprezentacyjna oraz Kompania Reprezentacyjna Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

Po mszy świętej uczestnicy udali się na Wielofunkcyjny Integracyjny Stadion Sportowy w Stróżach, gdzie odbyły się konkurencje sportowe.

Przed rozgrywkami sportowymi odbyło się, w obecności zaproszonych gości, między innymi Józefy Szczurek-Żelasko – wiceminister zdrowia oraz Marty Mordarskiej – Dyrektora Małopolskiego Oddziału PFRON wmurowanie kamienia węgielnego pod Narodowy Ośrodek Autyzmu.

            W obecności Prezesa Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach, Senatora Rzeczypospolitej Polskiej, Stanisława Koguta oraz zaproszonych gości odbyło się uroczyste otwarcie XXI Zintegrowanej Spartakiady Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej.

W czasie zawodów rozegrano następujące konkurencje:

 

Konkurencje indywidualne:

- kapkowanie piłką nożną – chłopcy,

- skok w dal z miejsca – dziewczęta,

- rzut kulą – chłopcy,

- rzut woreczkiem do celu – dziewczęta.

 

Konkurencje drużynowe:

- tor z przeszkodami,

- konkurs rzutów karnych,

- przeciąganie liny.

 

Wyniki:

 

Rzut woreczkiem do celu:

- 1 miejsce Sabina Leśniak WTZ Biecz,

- 2 miejsce Karolina Rutona WTZ Biecz,

- 3 miejsce Barbara Urbaś ZAZ Stróże.

 

Skok w dal:

- 1 miejsce Justyna Czernecka ZAZ Stróże,

- 2 miejsce Alberta Korta WTZ Łapanów,

- 3 miejsce Małgorzata Burkowicz WTZ Łapanów.

 

Kapkowanie piłką nożną:

- 1 miejsce Jarosław Gurba WTZ Stróże,

- 2 miejsce Mariusz Gryboś WTZ Biecz,

- 3 miejsce Michał Tabaszewski WTZ „Mada” Nowy Sącz.

 

Rzut kulą:

- 1 miejsce Bartłomiej Sekuła ZAZ Stróże

- 2 miejsce Jakub Wilk WTZ Bochnia

- 3 miejsce Adrian Kaleta WTZ „Mada” Nowy Sącz

 

Rzuty karne:

- 1 miejsce WTZ Stróże,

- 2 miejsce ZAZ Stróże,

- 3 miejsce WTZ Tymbark.

 

Tor z przeszkodami:

- 1 miejsce WTZ Bochnia,

- 2 miejsce WTZ Siołkowa,

- 3 miejsce WTZ „Mada” Nowy Sącz.

 

Przeciąganie liny:

- 1 miejsce WTZ Bochnia,

- 2 miejsce WTZ Stróże,

- 3 miejsce WTZ „Mada” Nowy Sącz.

 

Po zakończeniu zawodów sportowych odbyła się ceremonia wręczenia pucharów, dyplomów oraz nagród rzeczowych dla uczestników spartakiady.

Ponadto, jak co roku, Senator Rzeczypospolitej Polskiej Stanisław Kogut wręczył wyróżnienie „Amicus Minorum” – przyjaciel mniejszych oraz statuetki „Honorowy Darczyńca Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym”.

            Po zakończeniu ceremonii wystąpiły dzieci z Akademii Tańca „Kolejarz”

Wspierają Nas