Aktualności

Jesienna  Zintegrowana Spartakiada „Złota Jesień Osób Niepełnosprawnych”

7 września 2017 roku odbyła się już kolejna spartakiada jesienna. Zawody rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym NMP w Stróżach.  Po mszy świętej uczestnicy przemaszerowali na wielofunkcyjny integracyjny stadion sportowy. Uroczystego otwarcia spartakiady dokonał wojewoda małopolski.

Organizatorami spartakiady byli: WTZ Stróże, PFRON oraz Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach.

 

 

Rozegrano następujące konkurencje sportowe:

 

Grzybolanie

Kapkowanie piłką nożną

Rzut piłką do rugby

Rzut do kosza

Krykiet

Kręcenie hula hop

Konkurencje drużynowe:

Przeciąganie liny

Tor z przeszkodami

Zawody mini strongman

Sztafeta 4 razy 60 metrów

 

W spartakiadzie wzięli udział zawodnicy z czterech województw: małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego i świętokrzyskiego.

Rywalizacja sportowa była zacięta, nie obyło się bez dogrywek.

 

Wyniki:

 

 Grzybolania:

Pierwsze miejsce - Marzena Gąsior WTZ Odrowąż Podhalański

Drugie miejsce - Wanda Wolańczyk DPS Krosno

Trzecie miejsce - Ewa Kusiak WTZ Lipinki

 

Kapkowanie piłką nożną:

Pierwsze miejsce - Jarosław Gurba WTZ Stróże

Drugie miejsce - Marek Kłapacz ZAZ Stróże

Trzecie miejsce - Adrian Jarosz ZAZ Stróże

 

Krykiet:

Pierwsze miejsce - Adrian Kaleta WTZ Mada Nowy Sącz

Drugie miejsce - Jacek Wróbel WTZ Mada Nowy Sącz

Trzecie miejsce - Marcin Michalewicz WTZ Tarnów ulica Klikowska

 

Kręcenie hula hop:

Pierwsze miejsce - Justyna Czerniecka ZAZ Stróże

Drugie miejsce - Kinga Trybus WTZ Rodzina Gorlice

Trzecie miejsce - Iwona Totoś

 

Rzut do kosza kobiety:

Pierwsze miejsce - Marzena Gąsior WTZ Odrowąż Podhalański

Drugie miejsce - Sandra Świderska WTZ Piasek Wielki

Trzecie miejsce - Maria Pałubiak WTZ Siołkowa

 

Rzut piłką do rugby mężczyźni:

Pierwsze miejsce - Rafał Chlewniak ZAZ Stryków

Drugie miejsce - Piotr Wojtas WTZ Stróże

Trzecie miejsce - Ryszard Turek WTZ Korzenna

 

Tor przeszkód drużyny:

Pierwsze miejsce - WTZ Bochnia Proszówki

Drugie miejsce - ZAZ Stróże

Trzecie miejsce - WTZ Lipnki

 

Sztafeta drużyny:

Pierwsze miejsce - WTZ Bochnia Proszówki

Drugie miejsce - WTZ Stróże

Trzecie miejsce - DPS Tarnobrzeg

 

Mini strongman drużyny:

Pierwsze miejsce - WTZ Lipinki

Drugie miejsce - WTZ Bochnia Proszówki

Trzecie miejsce - ZAZ Stróże

 

Przeciąganie liny drużyny:

Pierwsze miejsce - WTZ Bochnia

Drugie miejsce - ZAZ Stróże

Trzecie miejsce - WTZ Lipinki

 

Po zakończeniu sportowych zmagań uczestniczyliśmy w koncercie zespołów Bayer Full i  Carpe Diem.

 

Wspierają Nas