News

8 czerwca br. na stadionie Akademii Kolejarz w Stróżach, Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym zorganizowała XXIII Letnią Zintegrowaną Spartakiadę Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. W imprezie wzięło udział 15 organizacji:

 

Stowarzyszenie Karpatia Grybów, WTZ Siołkowa, WTZ Mada Nowy Sącz, WTZ Nadzieja Nowy Sącz, WTZ Korzenna, WTZ Caritas Gorlice, WTZ Lipinki, WTZ Tarnów ul. Ostrogskich, WTZ Tarnów ul. Klikowska, WTZ Bochnia, WTZ Łapanów, WTZ Gostwica, WTZ Czarny Potok, ZAZ Stróże, WTZ Stróże. Gościem specjalnym był znany strongman z Krynicy-Zdroju Tomasz Kowal. Sobotnie wydarzenie rozpoczęło się mszą świętą w kościele NMP w Stróżach, po której uczestnicy udali się na stadion. W konkurencjach udział wzięło ok 340 osób. – Niepełnosprawni uczestnicy wzięli udział w konkurencjach sportowych, indywidualnych i drużynowych: rzut piłką do rugby, pchnięcie kulą, skok przez skakankę ,przeciąganie liny, mini Strong Men, letni ślizg, konkurs rzutów karnych. Słońce nie przeszkadzało sportowcom, którzy dzielnie rywalizowali w konkurencjach, cały czas towarzyszył im uśmiech i radość z osiąganych wyników.

Organizatorem przedsięwzięcia była Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach wraz z Warsztatem Terapii Zajęciowej w Stróżach.

Gallery

Donate Us