News

Święta Wielkanocne to czas, który spędzamy w ciepłej, rodzinnej atmosferze. Nie wszystkim jednak dane jest przeżycie tego okresu w zaciszu własnego domu. Dlatego też do hospicjum im Chrystusa Króla w Stróżach z okazji zbliżających się  Świąt Wielkanocnych przybyła młodzież z gorlickich szkół, wraz z ks. Łukaszem Nowosielskim z Parafii Glinik Gorlice.

 

Uczniowie wręczyli wszystkim chorym  przygotowane specjalnie na tę okazję kartki z życzeniami świątecznymi i obdarowała przebywających w hospicjum uśmiechem i radością. Nie zabrakło wspólnej modlitwy, została też  odprawiona Droga Krzyżowa z udziałem pacjentów. Było to wydarzenie, które wzbudziło we wszystkich osobach przebywających w hospicjum pozytywne emocje. Wszystkim pacjentom, którzy mieli okazję na rozmowę z gośćmi, przyniosło mnóstwo radości i pokrzepienia. Dla młodzieży spotkanie ze starszymi, chorymi ludźmi było także wielkim przeżyciem. Senator Stanisław Kogut podziękował  za przybycie wspaniałej młodzieży wraz z księdzem Łukaszem i w kilku słowach przedstawił historie powstania Hospicjum im. Chrystusa Króla w Stróżach.
 „ Składam serdeczne podziękowania księdzu i młodzieży za zaangażowanie w tą cudowną inicjatywę i bardzo dziękuje za przybycie do naszego hospicjum. Pamiętajmy zawsze o potrzebujących. Dziękuję też wszystkim pracownikom hospicjum za ciężką prace i poświecenie dla wszystkich chorych którzy mają w nich  wsparcie i pomoc w tych tak bardzo trudnych dla nich chwilach   ”.

Gallery

Donate Us