• Therapy Workshops
  • Therapy Workshops
  • Therapy Workshops
fe

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Rozliczenie PIT z PITax.pl

Closest Events

No events

Ours News

Wyjazd do teatru w Tarnowie

 

Dwudziestego pierwszego lutego 2020 roku odbył się wyjazd pracowników i uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Stróżach do teatru imieniem Ludwika Solskiego w Tarnowie na sztukę pod tytułem „Mister Kleks”.

Przedstawienie, to opowieść o życiu uczniów z „Akademii”, którzy mają imiona na literę „A”. Wszyscy mieszkańcy „Akademii”, to chłopcy, którzy weszli już w życie dorosłe, a u Pana Kleksa nauczyli się podstaw życia zgodnego z normami i zasadami obowiązującymi wszystkie osoby pełnoletnie. „Akademia Pana Kleksa”, to szkoła życia, w której wszyscy nawzajem się znają i sobie pomagają. Było to przedstawienie z elementami młodzieżowego tańca hip-hop i trance dance. Uczniowie „Akademii” zostali przygotowani do dorosłego życia i rzuceni na głęboką wodę. Po obejrzeniu tego przedstawienia wszyscy byli bardzo zadowoleni, bo mogli choć na chwilę wrócić do czasów młodości.

Read more

Zimowa Zintegrowana Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Ptaszkowej

 

15 lutego 2020 roku już po raz dwudziesty pierwszy odbyła się spartakiada w Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej.

Był to 65 Memoriał Romana Stramki i Zbigniewa Kmiecia. Organizatorem Spartakiady był klub sportowy „Jaworze” z Ptaszkowej na czele z księdzem Józefem Kmakiem. W czasie spartakiady rozegrano następujące konkurencje sportowe:

  • rzut do bałwanka,
  • unihokej,
  • przejazd na ślizgu,
  • bieg na nartach.

Nasz warsztat wystawił drużynę w składzie: Małgorzata Kwoka, Monika Feć, Beata Gruca, Piotr Wojtas , Dawid Kostrzewa, oraz Adam Witek. W zawodach uczestniczyło czternaście organizacji zrzeszających osoby niepełnosprawne z terenu małopolski. Patronat honorowy nad zawodami objął marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski, starosta powiatu nowosądeckiego Marek Kwiatkowski oraz wójt gminy Grybów Jacek Migacz. Po ceremonii otwarcia zawodów przystąpiono do rozgrywek sportowych. Pierwsza z wymienionych konkurencji polegała na tym, że każdy z zawodników biorący w niej udział miał za zadanie rzucić woreczkiem do bałwanka z pewnej odległości. Osoba , która miała najwięcej celnych rzutów wygrywała. Druga z konkurencji polegała na tym, że każdy z zawodników biorący udział miał za zadanie przeprowadzić kija hokejowego z piłeczką między pachołkami i wrócić. Była to konkurencja na czas. Trzecia konkurencja, to bieg na nartach. Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji sportowych odbyła się ceremonia wręczenia nagród. Zdobywcy pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy i medale. Każda z organizacji jako nagrodę rzeczową dla warsztatu otrzymała grilla.

Read more

X Bal Karnawałowy w Starym Wiśniczu

 

W czwartek 23 stycznia 2020 roku już po raz dziesiąty odbył się Małopolski Bal Karnawałowy Osób Niepełnosprawnych.

W balu wzięły udział następujące ośrodki zrzeszające osoby niepełnosprawne: WTZ Łyszkowice, WTZ Osiedle Górali 19, SDŚ Muchówka, WTZ Siołkowa, WTZ Stróże.

W balu wzięło udział łącznie 241 osób.

Za sprawną organizację balu dziękujemy Warsztatowi Terapii Zajęciowej w Proszówkach oraz właścicielowi restauracji „Panorama” państwu Edycie i Krzysztofowi Kołodziejczykom.

Bal rozpoczął się od przywitania wszystkich zaproszonych gości i wręczenia statuetek za działalność charytatywną na rzecz osób niepełnosprawnych. Kapituła przyznała statuetki następującym osobom:

Piotrowi Waśniowskiemu, Ryszardowi Maćkowskiemu oraz pośmiertnie ś.p. Bogdanowi Kęskowi.

Po zakończeniu ceremonii wręczenia statuetek bal rozpoczął się na dobre przy wspaniałej muzyce i suto zastawionych stołach oraz obsłudze gastronomicznej.

Mamy szczerą nadzieję, że spotkamy się za rok.

Read more

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Stróżach proszą o przekazanie 1% Twojego podatku

 

Aby przekazać nam 1% Twojego podatku należy wypełnić standardowy formularz rocznego zeznania podatkowego (PIT), a w nim rubrykę "Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego".

Są to trzy pola, w które należy wpisać:

  • pełną nazwę OPP: Warsztaty Terapii Zajęciowej
  • nasz numer wpisu do KRS: 0000028676
  • obliczoną równowartość 1% podatku należnego

 

Otrzymana pomoc w całości zostanie przekazana na potrzeby osób niepełnosprawnych.

W szczególności na dokończenie nowej siedziby Warsztatu, którą chcemy zrealizować w tym roku.

 

Za okazaną pomoc – DZIĘKUJEMY!!!

Read more

XII Spartakiada Strzelecka Osób Niepełnosprawnych 2019

 

15 listopada 2019 roku odbyła się już po raz dwunasty spartakiada strzelecka na strzelnicy I Liceum Ogólnokształcącego w Bochni.

Spartakiada została zorganizowana przez Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Specjalnej Troski „Amicus Hominis” wspólnie z WTZ Proszówki.

W zawodach uczestniczyło osiem drużyn z województwa małopolskiego.

Zawody odbyły się dzięki życzliwości i pomocy I L.O. w Bochni, gdzie na strzelnicy odbyła się część sportowa zawodów. Głównym sędziom zawodów był Mieczysław Balicki. Patronat honorowy nad zawodami objął starosta bocheński.

Po zakończeniu części sportowej wszyscy uczestnicy udali się do Domu Pielgrzyma „Bursa”, gdzie zostały wręczone nagrody, puchary i medale.

Wręczenia medali dokonali zaproszeni goście: starosta bocheński – Adam Korta, wice starosta – Ryszard Drożdżak, przedstawiciel PCPR – Dorota Stachowicz, właściciel firmy „Astat”.

Kierownik WTZ Proszówki – Edward Firek podkreślił, że poziom zawodów był bardzo wysoki, o czym świadczy liczba zdobytych punktów przez poszczególne drużyny.
W rywalizacji brała również udział kadra poszczególnych WTZ.

Klasyfikacja indywidualna:

Pierwsze miejsce – Angelika Gaja – WTZ Proszówki - 95 punktów,

drugie miejsce – Marcin Wójcik – 93 punkty,

trzecie miejsce – Ryszard Frączek – WTZ Łyszkowice – 92 punkty,

czwarte miejsce – Grzegorz Jasiński - 92 punkty,

piąte miejsce – Tomasz Pawlik – WTZ Łyszkowice 92 punkty,

szóste miejsce – Janusz Wolak – WTZ Zawada Uszewska – 90 punktów.

Klasyfikacja drużynowa:

Pierwsze miejsce – WTZ Łyszkowice – 382 punkty,

drugie miejsce – WTZ Zawada Uszewska – 370 punktów,

trzecie miejsce – WTZ Proszówki – 368 punktów,

czwarte miejsce – WTZ Os. Górali 19 – 294 punkty,

piąte miejsce – WTZ Stróże – 251 punktów,

szóste miejsce – WTZ Siołkowa – 192 punkty,

siódme miejsce – WTZ Kraków ul. Łanowa 43 – 93 punkty,

ósme miejsce – WTZ Łapanów – 84 punkty.

Read more

Wycieczka do Zakopanego. W dniach 16 - 18 września 2019 roku odbyła się wycieczka pracowników i uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Stróżach do Zakopanego.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania wieży widokowej Arena Słotwiny w Krynicy Zdroju. Pierwsza w Polsce wieża widokowa w koronach drzew o unikalnej drewnianej konstrukcji. Niezwykła drewniana konstrukcja wieży o wysokości 49,5 metra znajduje się na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena w Krynicy Zdroju. Wśród lasów pasma Jaworzyny Krynickiej. Do wieży prowadzi specjalnie skonstruowana drewniana ścieżka wznosząca się stopniowo do góry, podpierana przez 18 wież wspornych i 87 słupów. Przy projektowaniu ścieżki po raz pierwszy w Europie zastosowano w dwóch miejscach system piętrowej ścieżki. Dzięki zastosowaniu wyjątkowego drewna bereni akacjowej zwanej potocznie akacją inżynierowie stworzyli solidną konstrukcję spełniającą zarówno standardy bezpieczeństwa, jak i gwarantuje walory estetyczne. Po zwiedzeniu wieży widokowej udaliśmy się w dalszą drogę do Zakopanego. Po zakwaterowaniu w pensjonacie U Chramca udaliśmy się na obiad. Po obiedzie udaliśmy się do Zakopanego na najsłynniejszą ulicę tego miasta czyli na Krupówki, gdzie mieliśmy czas na zakup pamiątek.

Po kolacji odbyła się dyskoteka. Tak przedstawiał się pierwszy dzień wycieczki.

Drugi dzień wycieczki obfitował w następujące atrakcje: Pierwsza grupa pojechała na baseny termalne, a druga udała się do fabryki lizaków. Tam przy niewielkiej pomocy pań tam pracujących mogliśmy najpierw zobaczyć jak powstają lizaki o różnych smakach i kolorach. Po prezentacji, każdy z nas mógł zrobić lizaka własnoręcznie.

Taki lizak powstaje z ugotowanego karmelu oraz słodu. Była to najmniejsza na świecie fabryka cukierków i lizaków produkowanych ręcznie na bazie technologii zaczerpniętej z XVII i XVIII wieku.

Następnie był obiad oraz trochę czasu wolnego, a wieczorem był grill oraz dyskoteka.

W trzecim dniu wycieczki wyruszyliśmy na zwiedzanie zapory w Czorsztynie, następnie był obiad i powrót do domu.

Read more

I Integracyjny Turniej Piłkarski Osób Niepełnosprawnych w Stróżach

6 września 2019 roku odbył się po raz pierwszy turniej piłkarski.

W turnieju wzięło udział 7 zespołów, których podopiecznymi byli uczestnicy WTZ z województwa małopolskiego.

Mecze trwały dwa razy po 5 minut.

Po rozegraniu wszystkich meczów turnieju odbyła się ceremonia wręczenia dyplomów, pucharów oraz nagród rzeczowych.

Pierwsze miejsce zdobyli zawodnicy ZAZ Stróże, na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy WTZ Bochnia Proszówki, trzecie miejsce wywalczyli zawodnicy WTZ Siołkowa.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Adrian Kaleta z WTZ Mada Nowy Sącz, najlepszym bramkarzem został Sławomir Paciorek z WTZ Siołkowa.

Impreza przebiegała w atmosferze szlachetnej rywalizacji sportowej. Sponsorami imprezy byli: wójt gminy Grybów – Jacek Migacz, firma Koral oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Stróżach.

Read more

XXIII Zintegrowana Letnia Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Stróżach

8 czerwca 2019 r. odbyła się już po raz dwudziesty trzeci Letnia Zintegrowana Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Stróżach na wielofunkcyjnym stadionie integracyjnym.

Zawody sportowe poprzedziła jak co roku, msza święta, którą odprawił ksiądz proboszcz Stanisław Betlej.

Po mszy świętej uczestnicy udali się na stadion, gdzie odbyła się uroczysta ceremonia otwarcia spartakiady w obecności zaproszonych gości.

Otwarcia dokonała pani Monika Janur – zarządzająca Fundacją Pomocy Osobą Niepełnosprawnym w Stróżach. Wśród zaproszonych gości byli: senator Stanisław Kogut, wójt gminy Grybów – Piotr Migacz, Tomasz Kowal.

W spartakiadzie wzięło udział piętnaście organizacji zrzeszających osoby niepełnosprawne z województwa małopolskiego.

Przeprowadzono następujące konkurencje indywidualne: rzut piłką do rugby, skok przez skakankę, pchnięcie kulą. Drużynowe konkurencje to: ślizg letni na nartach, mini strongman, konkurs rzutów karnych oraz przeciąganie liny.

W organizacji spartakiady pomogli nauczyciele oraz uczniowie ZSZ Bobowa.

Po rozegraniu konkurencji sportowych odbyła się ceremonia wręczania nagród rzeczowych oraz pucharów i dyplomów uczestnikom spartakiady.

W letnim ślizgu pierwsze miejsce zajęli uczestnicy WTZ Stróże, drugie WTZ Siołkowa, trzecie Stowarzyszenie Karpatia Grybów.

W pchnięciu kulą pierwsze miejsce wywalczył Banuch Sebastian z WTZ Lipinki, drugie Kaleta Adrian WTZ Mada Nowy Sącz, trzecie Bycharski Piotr WTZ Tarnów ulica Ostrowskich.

W rzucie piłką do rugby pierwsze miejsce zajęła Michalik Zofia WTZ Siołkowa, drugie Kuczaj Kinga ZAZ Stróże, trzecie Stolarska Janina WTZ Czarny Potok

W skoku przez skakankę pierwsze miejsce zajął Kaleta Adrian WTZ Mada Nowy Sącz, drugie Feć Monika WTZ Stróże, trzecie Jarzębiak Beata ZAZ Stróże

W konkursie rzutów karnych pierwsze miejsce zajęli zawodnicy ZAZ Stróże, drugie WTZ Czarny Potok, trzecie Stowarzyszenie Karpatia Grybów.

W mini strongmanie pierwsze miejsce zajęli zawodnicy ZAZ Stróże, drugie miejsce Stowarzyszenie Karpatia Grybów, trzecie WTZ Lipinki.

W przeciąganiu liny na pierwszym miejscu uplasowali się zawodnicy WTZ Bochnia Proszówki, drugie miejsce wywalczyli zawodnicy WTZ Lipinki, trzecie WTZ Mada Nowy Sącz.

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji indywidualnych i drużynowych otrzymali puchary, medale oraz dyplomy.

Każda organizacja biorąca udział w spartakiadzie otrzymała stacjonarny rower treningowy.

Nagrody specjalne ufundowane przez wójta gminy Grybów Jacka Migacza otrzymały następujące organizacje: ZAZ Stróże, WTZ Lipinki, WTZ Mada Nowy Sącz.

Dla wszystkich uczestników lody ufundowała firma „Koral” z Nowego Sącza – jeden ze sponsorów imprezy.

Read more
«12345»